Jansu Gogia

Konfrontácia skúsených zemiarov! Gogiu preverí český šampión

Karta tretieho turnaja FABRIQ MMA sa postupne zapĺňa viac a viac. Organizácia už oficiálne oznámila osem duelov, ktoré sa odohrajú v mestskej športovej hale v Trnave v druhý septembrový deň. Čaká nás súboj, v ktorom sa stretne Gruzínec Jansu Gogia a reprezentant z Česka Vojtech Khol.

Prvý menovaný zažil v priebehu šiestich mesiacov dva amatérske zápasy, pričom v oboch z nich si počínal víťazne. Gruzínskeho bojovníka čaká pred očami fanúšikov v „malom Ríme“ debut na elitnej úrovni. Zároveň sa bude môcť spoliehať na podporu domácich priaznivcov, keďže svoje kvality zdokonaľuje v trnavskom Spartakuse. Gogia je viacnásobným medailistom populárnej grapplerskej organizácie ADCC. Mimo iného sa môže pochváliť aj tým, že na turnaji DFN porazil skúseného zverenca Vlada Moravčíka Richarda Dobrotku.

Na opačnej strane barikády však bude stáť ďalší muž, ktorého doménou je najmä boj na zemi. Vojtěch Khol viackrát reprezentoval rodnú krajinu na juniorskom svetovom šampionáte IMMAF. Z pohľadu absolvovaných duelov pod pravidlami MMA bude skúsenejším zápasníkom, keďže medzi nováčikmi ich pozbieral 28 (skóre 21-7 pozn. red.). Trojnásobný český amatérsky šampión pomerne nedávno okúsil takisto najvyšší level. Na turnaji Red Face v prvom kole knokautoval Jendu Kočku (0-1).