Václav "Baba Jaga" Mikulášek

Hlavný zápas v Trnave s hviezdnou účasťou: Baba Jaga vo FABRIQU!

Po prehre na pražskej Štvanici v slzách položil rukavice doprostred klietky. Václav Mikulášek (9-11) dal nečakaným gestom priaznivcom najavo, že jeho profesionálna kariéra dospela do konca. Ako však neskôr sám priznal, k všetkému sa uchýlil v návale obrovských emócií a rozhodnutie nie je definitívne.

Od turnaja v hlavnom meste Česka ubehli iba zhruba tri týždne a FABRIQ MMA fanúšikov „Babu Jagu“ príjemne potešil. Nielenže Václav Mikulášek nekončí, ale medzi pletivami ho uvidíme už čoskoro – na septembrovom turnaji (2.9.2023) v Trnave. Do akcie sa teda vráti len niekoľko dní od smolnej prehry so severským zápasníkom Ole Magnorom (8-7).

Priaznivcov bojových športov čaká v malom Ríme atraktívna vojna v postoji. Súperom autora ôsmich knokautov bude Róbert Koky. Slovenský tvrďák absolvoval už tri duely pod pravidlami Bare Knuckle – box bez rukavíc. Pod hlavičkou organizácie Králi Ulice sa predstavil na všetkých troch doterajších turnajoch. Dvakrát sa tešil z triumfu a jedenkrát ťahal za kratší koniec. Novozámčan zbieral skúsenosti v amatérskom MMA (4-4) a reprezentuje akadémiu Tomáša Bilishicha, kde trénuje aj ďalší zápasník FABRIQu Denis Gondžala (2-3).

Koky utrpel v Bare Knuckle svoju jedinú prehru minulý rok so skúseným zápasníkom z Oktagon MMA, ktorým je Tomáš Meliš. Účastník šou Oktagon Výzva sa tešil z triumfu po jednomyseľnom rozhodnutí na body, pričom šlo o hlavný zápas večera, po ktorom získal Meliš titul šampióna do 85 kilogramov.

Podujatie FABRIQ 3 sa uskutoční už 2. septembra v Metskej športovej hale v Trnave. Amatérska časť karty ponúkne päť súbojov tunajšách talentov, po ktorých sa na rad dostane ďalších deväť atraktívnych profi-zápasov. Medzi nimi okrem iného účastníci zabojujú o miestenku do slovenskej časti Pyramídy Slávy (iba v ľahkej váhe). Vstupenky sú stále k dispozícii v sieti Ticketportal.