Mach Muradov

Ďalšia posila z UFC? Fabriq pritiahol zvučné meno svetového MMA do unikátneho projektu

Vďaka organizácii FABRIQ MMA majú perspektívni bojovníci z Česka a Slovenska skvelú príležitosť ukázať svoje kvality a získať zmluvu s najväčšou domácou organizáciou, ktorá sa štverá na vrchol Európy – Oktagon MMA. Do projektu s názvom Pyramída Slávy sa môžu prebojovať zápasníci vo váhovej kategórii do 70 kilogramov, rozdelení budú do tímov Slovenska a Česka.

Pred niekoľkými dňami sme informovali, že slovenský tím povedie UFC zápasník Ľudovít Klein (19-4). Organizácia prakticky okamžite avizovala, že odhalenie českého kouča bude taktiež veľkým a príjemným prekvapením pre mnohých fanúšikov MMA.

České talenty bojovej scény v ich ceste na pomyselný vrchol povedie Makhmud „Mach“ Muradov (25-8). Uzbek žijúci v Česku sa aktuálne pripravuje na svoj mmoriadne dôležitý zápas v UFC proti skúsenému Bryanovi Barberenovi (18-10, v UFC je od roku 2014), ktorý sa odohrá už 22. júla v Londýne. V elitnej lige sveta sa doposiaľ predstavil päťkrát – po troch víťazstvách prišli dve nešťastné prehry, naposledy s Brazilcom Caiom Borralhom (14-1) na body. Na skúsenosti tohto ostrieľaného muža sa budú môcť spoliehať jeho potenciálni nasledovníci.

„Podobne ako Lajoš Klein na slovenskej strane, aj Mach Muradov bude viesť talentovaných fighterov do súboja o zmluvu v Oktagone. Víťaz môže byť len jeden, čaká nás však šialená cesta plná skvelých duelov,“ informovala organizácia na svojich sociálnych sieťach. Pyramída začína kvalifikáciou už 2. septembra v Trnave na turnaji Fabriq 3, kde prebehne kvalifikácia pre slovenských bojovníkov. Reakcia zo strany Macha zatiaľ na sociálnych sieťach neprišla, rozhodne sa však môžeme tešiť na ďalšie zaujímavé novinky v súvislosti s týmto projektom.