REKAPITULÁCIA: Prvý event FABRIQ MMA pozitívne šokoval!

V rámci prvého galavečera novej organizácie sa v Trnave predstavili najznámejšie mená tohto športu akými sú Karol Ryšavý, Gábor Boráros, Michal Plesník či Daniel Hromek. Pred začiatkom hlavného eventu do klietky nastúpili amatérski zápasníci, ktorí patria medzi najväčšie prísľuby do budúcnosti slovenského MMA.

V prvom súboji porazila na body Alexandra Stašáková domácu Bernadett Ďuranovú a potvrdila, prečo si ju nedávny šampión UFC Jiří Procházka vybral medzi talenty, ktoré sponzoruje a za ktorými stojí. V druhom zápase večera porazil na body Pavol Biroš talentovaného Samuela Sida a v divokom tempe pokračoval aj tretí súboj, ktorý napokon ovládol Samir Smaali.

Lukáš Eliáš známy ako “Tongpo“ triumfoval rovnako na body nad Adriánom Ľašom a Filip Linek, o ktorom sa šepká, že by sa raz mohol dostať do najväčšej ligy sveta zvíťazil na body nad Michalom Garajom. Davida Tiepa mal na lopate niekoľkokrát Tomáš Cigánik, ktorý sa po perfektnom výkone musel vo svojom prvom profi-zápase uspokojiť s výhrou na body!

V rámci hlavnej karty domáce farby reprezentoval úspešne šesťnásobný majster Slovenska v boxe, ktorý rozbieha kariéru v MMA Michal Plesník. Roman Paulus následne nestačil na Dagestánca Magomeda Kadimagomedova na body.

Po tomto súboji sa konal dlhoočakávaný návrat do klietky domácej superhviezdy, ktorou je Gábor Boráros. The Punisher doslova prevalcoval Roberta Oganesyana, ktorého porazil v prvom kole na submisiu (RNC), čím naznačil, že jeho kariéra nie je zďaleka na konci.

V hlavnom súboji večera sa predstavil Karol Ryšavý, ktorému sa viacnásobne menil súper. Ako posledný prijal pozvanie do zápasu Vlado Lengál, ktorý nad trojkou ľahkej váhy Oktagon MMA zvíťazil vďaka efektnej otočke, po ktorej trafil súpera lakťom priamo do brady a spôsobil mu nepríjemné zranenie, ktoré znamenalo výhru pre českého borca.