Róbert Koky

FABRIQ si pre fanúšikov pripravil poriadnu chuťovku: V Nitre si to rozdajú veľké mená slovenskej scény

Organizáciu FABRIQ MMA čaká 20. januára 2024 v poradí už štvrtý turnaj, na ktorom uvidíme viaceré známe mená česko-slovenskej bojovej scény. Do tejto partie teraz navyše pribudli ďalší dvaja nekompromisní borci. V nitrianskej mestskej športovej hale sa totiž proti sebe postavia Róbert Koky (1-0) a Viktor Conorto (0-0).

Síce na základe skóre môžeme usúdiť, že s profi MMA majú slovenskí bojovníci len minimálne skúsenosti, no fanúšikovia si ich môžu pamätať z iných disciplín. Ich doménou je predovšetkým štýl „bare knuckle“, a teda box holými rukami. S najväčšou pravdepodobnosťou nás tak čaká zápas, v ktorom budú tvrdé údery lietať jedna radosť.

Pre Kokyho bude januárový duel druhým pod vlajkou FABRIQu. Premiéru absolvoval v septembri, kedy vyzval známeho Václava „Babu Jagu“ Mikuláška (9-12) a ukázal sa v skvelom svetle. Niekdajšieho zápasníka OKTAGONu zdolal v treťom kole spôsobom TKO. Následne síce na podujatí FNC 5 v boxerskom zápase nestačil na Roberta Pukača, ale v januári spraví všetko pre to, aby ostal v profesionálnej klietke naďalej neporazený.

V dohodnutej váhe do 87 kilogramov mu v tom bude chcieť zabrániť Viktor Conorto. Pre neho to bude debut pod pravidlami MMA. Určite sa však nebude chcieť len tak oťukávať. Má množstvo skúsenosti, z ktorých môže ťažiť. Nebezpečný bojovník bol naposledy súčasťou bare knuckle organizácie Králi Ulice. V nej absolvoval štyri zápasy s bilanciou dve výhry a dve prehry.

Diváci v Nitre sa tak môžu tešiť na ďalší atraktívny súboj, v ktorom sa môže stať hocičo. Nič iné ako tvrdé rany a ostré prestrelky sa od týchto fighterov nedá očakávať. Budeme svedkami drtivého ukončenia?