Marek Bartl

Bartla ponuka na zápas s Hromekom prekvapila: Bral som nás ako kamošov…

Nečakaná zmena plánov mu dodala ešte väčšiu chuť bojovať. Marek Bartl (11-12) sa mal pôvodne predstaviť na jubilejnom turnaji OKTAGON 50 v Ostrave. Iba pár dní pred jeho uskutočnením bol ale plánovaný zápas s Jamesom Lewisom (8-5) zrušený. Hlad po ďalšom meraní síl priamo v klietke preto ešte stúpol. Obľúbený domáci zápasník ho zahasí na januárovom podujatí FABRIQ 4.

Účastník prelomovej prvej série reality šou OKTAGON Výzva si pod Zoborom zmeria sily s Danielom Hromekom (3-3). „Celkom ma prekvapilo, že chcel tento zápas, pretože som nás bral ako kamošov. Nie v tom zmysle, že si zavoláme a ideme na kávu. Ale trénovali sme spolu a neraz sa stretli počas prípravy, poznáme sa,“ netají 30-ročný rodák z českého Přerova.

„Keď mi zavolali, že o zápas stojí, povedal som si dobre, prečo nie. Asi to nie je až také kamarátstvo, ako som si myslel. Poďme sa teda pobiť,“ neváhal prijať ponuku na duel, ktorý má papierové parametre na to, aby fanúšikov zdvíhal zo sedadiel. Veď obaja protagonisti majú bohaté skúsenosti s postojovými disciplínami.

Milovník tvrdých prestreliek Marek Bartl absolvoval v boxe, kickboxe či muay-thai viac ako sto vystúpení. Za posledné obdobie však zaznamenal výrazný progres aj v boji na zemi. Pričinil sa o to častý pobyt v bratislavskom Jiu-Jitsu Academy. „Paradoxne, aktuálne je to jedna z mojich najsilnejších stránok. Či už je to nepredvídateľnosť alebo nejaké schopnosti, som na dostatočnej úrovni čo sa československej scény týka,“ uvedomuje si svoje kvality.

Motiváciu po všetkých smeroch mu vo veľkom dodáva syn Rafa. K tomu už čoskoro pribudne ďalší súrodenec, tentokrát dievčatko. „Teším sa z toho, hoci som mal pôvodne strach, keďže viem, aká je dnes doba. Ak sa k tomu ešte pozriem na to, ako som sa správal k dievčatám ja, keď som bol malý a predstavím si, že teraz je to omnoho horšie…,“ pozastavuje sa s úsmevom reprezentant Octagon Fighting Academy.

Turnaj FABRIQ 4 bude hostiť 20. januára 2024 Mestská športová hala v Nitre. Na známymi menami nabitej karte sa okrem iných predstavia aj Róbert Koky (1-0) či Lukáš „Tongpo“ Eliáš (2-0). Vstupenky si je možné v predstihu zabezpečiť v sieti ticketportal.sk.