Erik Dang

Tanečným krokom k cennému skalpu a bonusu: Erik Dang výkonom rozohnil Nitru!

Do klietky vstupoval tanečným krokom. Erik Dang si domáce prostredie na turnaji FABRIQ 4 užíval plnými dúškami. Podľa papierových predpokladov síce favoritom nebol, vpred ho však hnala vypredaná Mestská športová hala v Nitre. Veľmi atraktívny hlavný zápas amatérskej karty napokon dokázali dotiahnuť do zdarného konca a mohol oslavovať ďalší cenný skalp.

Keď vykročil z útrob, hala absolútne ožila. Šlo síce stále iba o v poradí štvrtý duel turnaja, no priaznivci boli vo vytržení. Publikum pod Zoborom robilo maximum preto, aby svojmu obľúbencovi dodalo maximum energie. „Už nástup som si užil ako nikdy predtým. Svoje meno som počul viac ako Samirove, čo ma úprimne prekvapilo, keďže som bol outsider. Nitra ma ale milo prekvapila, za čo som rád,“ hovoril so spokojnosťou v hlase Erik Dang.

Rola papierového favorita však patrila jeho súperovi. Samir Smaali je považovaný za jeden z najväčších prospektov scény. Do súboja navyše nastupoval povzbudený úctyhodnou víťaznou šnúrou. „Každý čakal, že ako zemiar s fialovým opaskom ho budem hádzať na zem. Chceli sme však niečo ukázať aj v postoji. Aj keď nie celý zápas,“ ohliadol sa za svojím výkonom a samotným priebehom zápasu zástupca domáceho gymu MMA & BJJ Nitra.

Samotné predstavenie medzi pletivami si získalo pozornosť všetkých prítomných divákov. Obaja protagonisti šli od prvej sekundy neúnavne za triumfom. Dramatickú konfrontáciu napokon museli rozuzliť bodoví rozhodcovia. „Nevedel som, čo čakať. Povedzme si úprimne, Samir je vychádzajúca hviezda a tlačia ho. Keďže to bolo tesné, čakal som, že to dajú jemu. Napokon som ale urobil dostatok pre víťazstvo,“ vravel exkluzívne pre MaxMMA spokojný Erik Dang. Okrem cenného skalpu si navyše z podujatia FABRIQ 4 odniesol spolu so súperom aj TIGER bonus vo výške tisíc euro.