Mário Brezovský

Slovenský talent si pred premiérou vo FABRIQu verí: Je to len zastávka! Do prípravy som dal maximum

Mário Brezovský (23-11) patrí medzi najväčšie talenty slovenskej bojovej scény. Má našliapnuté na skvelú kariéru a neraz už predviedol svoje kvality či vysoký potenciál. V sobotu sa dokonca v rámci amatérskej časti karty prvýkrát predstaví na podujatí organizácie FABRIQ MMA. Fanúšikovia v nitrianskej mestskej športovej hale sa majú na čo tešiť. 

Pre 20-ročného bojovníka bude zápas proti ďalšiemu mladíkovi Lukášovi Sorokovi (12-18) prvý v roku 2024. Naposledy sa ukázal na turnaji Colloseum Fight Night 3 v Martine, kde sa proti Pavlovi Birošovi blysol ukážkovo submisiou, ktorá obletela internet. Je v skvelej forme a na tento výkon sa pokúsi nadviazať aj v jednom z ôsmich slovenských krajských miest.

Chcem dominovať!

“Brezo” už istý čas netrénuje len vo svojom rodisku, ale takisto chodí do poľského Tešína, čo mu nesmierne vyhovuje. „Cítim sa veľmi dobre. Chlapci mi počas prípravy dali poriadne zabrať a dal som do toho maximum. Som zvedavý, ako to pôjde v zápase,” povedal a na margo svojho súpera dodal: „Pozeral som si jeho štýl. Približne viem, čo od neho môžem očakávať, no detaily nebudem prezrádzať. Chcem dominovať vo všetkých aspektoch. Verím si a dúfam, že to ukážem aj v klietke.”

Samozrejme, jednoduché to mať určite nebude. Proti nemu sa totiž postaví majster Slovenska SOMMA. Brezovský sa nechce upínať na žiadnu špeciálnu taktiku a v súboji plánuje trpezlivo vyčkávať na to, čo mu Lukáš Soroka dovolí. „Viem, že mám natrénované, preto sa idem ukázať v najlepšom svetle. Psychicky som výborne nastavený. Chcem vyhrať a tam to končí. Je to len zastávka,” vyslovil odhodlane.

Napriek tomu, že sa radí k najväčším prospektom slovenského MMA, s prechodom k profesionálom by sa nerád uponáhľal. V roku 2024 sa tak sústredí len na jediné. „Teraz chcem mať zápas za zápasom. Do mesiaca aj dva alebo tri. Nerobím si z toho ťažkú hlavu, idem sa biť, idem tam zomrieť a dať do toho všetko. Jasné, túžim po výhrach, ale najmä chcem byť čo najviac aktívny. Som v dobrej forme, zdravie mi drží, tak to musím využiť,” skonštatoval na záver niekoľkonásobný šampión organizácie MMAMAL.