Tomáš Vojtela

Šampión holých kĺbov vstupuje do profesionálneho MMA. Náročná výzva na privítanie

Slovenská kolíska bojových športov bude v polovici júna hostiť piaty turnaj z produkcie FABRIQ MMA. Súčasťou podujatia v Nových Zámkoch budú rodáci z mesta na juhu republiky, vychádzajúce talenty domácej scény, ale aj ostrieľané mená. Zápasová karta večera naberá čoraz reálnejšie kontúry.

Už štvrté vystúpenie pod hlavičkou FABRIQ MMA absolvuje Stevan Nikolič (4-1). Na Slovensku udomácnený Srb sa musel na januárovom turnaji v Nitre vysporiadať s vôbec prvou prehrou na elitnej úrovni. Uštedril mu ju vychádzajúci český talent Jan Stanovský (4-1). Predtým zdolal reprezentant trnavského Spartakus Fight Gym mená ako Michal Zátorský, Denis Gondžala či Igor Lukačovič. Všetky doterajšie víťazstvá si stihol pripísať ešte pred uplynutím časového limitu.

Veľká výzva čaká na úvod profesionálnej MMA kariéry na Tomáša Vojtelu. Stále iba 20-ročný talent sa v ostatnom období venoval boxu bez rukavíc. Ako vôbec prvý Slovák bol súčasťou na popularite naberajúcej organizácie BKFC. Vlani sa navyše stal šampiónom perovej divízie Králi ulice. Zmiešané bojové umenia nebudú pre držiteľa opasku žiadnou novinkou, keďže za sebou má viac ako desať amatérskych konfrontácií.

Turnaj FABRIQ 5 je naplánovaný na 15. jún 2024 a jeho dejiskom bude Športová hala Milénium. Fanúšikovia sa môžu tešiť na známe tváre ako František Fodor, Róbert Koky či Tibor Balázs. Vstupenky sú k dispozícii v sieti predpredaj.sk.

TAKTO ZATIAĽ VYZERÁ KARTA TURNAJA FABRIQ 5:

Jansu Gogia vs. Vojtěch Khol

Olexandrina Kostik vs. Andrea Střeláková

Tibor Balázs vs. Milan Ulman

Samir Smaali vs. Šimon Klein

Stevan Nikolič vs. Tomáš Vojtela